Exteriérové žalúzie

Exteriérové hliníkové žalúzie sú najobľúbenejším typom exteriérovej clony predovšetkým preto, že sa  môžu naklápať, a tým regulovať slnečnú intenzitu v miestnosti. V letných mesiacoch, kedy je slnko najvyššie, môžu byť lamely úplne otvorené, a pritom zatienia priame slnečné lúče. Vonkajšie žalúzie je možné vyrobiť vo veľkých rozmeroch, a preto sú vhodné na zatienenie veľkých presklených plôch. Motorické ovládanie vonkajších žalúzií prináša nadštandardný komfort, obzvlášť s kombináciou s rôznymi typmi inteligentného riadenia, prostredníctvom drôtu alebo bezdrôtovo. Žalúzie môžu byť spájané do rôzných skupín, a ovládané napr. programovateľnými centrálnymi hodinami. Môžu sa pripojiť k centrálnemu ovládaniu budovy a zákazník môže ovládať žalúzie napr. pomocou tabletu.
Výrobca: Lamelland (SK), alebo Climax (CZE)
 

Exteriérové žalúzie Z - 90

Lamela:
 

Horný profil exteriérových žalúzií Z - 90 o rozmeroch 58 x 56 mm je oceľový, valcovaný a upravený pozinkovaním. Horný profil môže byť zakrytý krycím plechom. Lamely sú hliníkové, so šírkou 90 mm, a sú štandardne dodávané v desiatich farebných odtieňoch, prípadne i v RAL prevedení. Navíjacie mechanizmy, textilné rebríčky a vyťahovacie pásky sú zhotovené z vysoko kvalitných materiálov, ktoré odolávajú poveternostným vplyvom a UV žiareniu. Bočné vedenie je zaistené vodiacimi lištami. Hliníkové vodiace lišty o rozmeroch 20 x 20 mm sú štandardne dodávané vo farbe strieborný elox, ale v prípade požiadavky je možné ich dodať tiež vo farbe RAL. Ovládanie je zaistené kľukou alebo motorom.
 

Exteriérové žalúzie Z - 70

Lamela:
 

Typ Z - 70 je oproti typu Z - 90 menej náročný na priestor. Žalúzie pôsobia jemnejším vzhľadom, ale nevýhodou je väčšia výška stiahnutej žalúzie. Horný profil s rozmermi 58 x 56 mm je oceľový, valcovaný a upravený pozinkovaním. Môže byť zakrytý krycím plechom. Lamely sú hliníkové, so šírkou 70 mm, a sú štandardne dodávané v štyroch farebných odtieňoch. Navíjacie mechanizmy, textilné rebríčky a vyťahovacie pásky sú zhotovené z vysoko kvalitných materiálov, ktoré odolávajú poveternostným vplyvom a UV žiareniu. Bočné vedenie je zaistené vodiacimi lištami. Hliníkové vodiace lišty s rozmermi 20 x 20 mm sú štandardne dodávané vo farbe strieborný elox, ale v prípade požiadavky je možné dodať ich tiež vo farbe RAL.
 

Exteriérové žalúzie C - 80

Lamela:
 
Horný profil žalúzií C - 80 o rozmeroch 58 x 56 mm je oceľový, valcovaný a upravený pozinkovaním. Horný profil môže byť zakrytý krycím plechom. Lamely sú hliníkové, so šírkou 80 mm, a sú štandardne dodávané v jedenástich farebných odtieňoch, prípadne i v RAL prevedení. Navíjacie mechanizmy, textilné rebríčky a vyťahovacie pásky sú zhotovené z vysoko kvalitných materiálov, ktoré odolávajú poveternostným vplyvom a UV žiareniu. Bočné vedenie je zaistené vodiacimi lištami. Hliníkové vodiace lišty o rozmeroch 20 x 20 mm sú štandardne dodávané vo farbe strieborný elox, ale v prípade požiadavky je možné ich dodať tiež vo farbe RAL. Ovládanie je zaistené kľukou alebo motorom.

Exteriérové žalúzie F - 80

Lamela:
 
Exteriérové žalúzie F - 80 sa používajú k zatieneniu okien moderne poňatých rodinných domov. Ďalej sú vhodným riešením pre zatienenie pásových okien administratívnych budov a komerčných objektov. Bočné vedenie je zaistené oceľovými lankami alebo vodiacimi lištami. Žaluzie F-80 sa oproti ostatným vonkajším žaluziám vyznačujú nízkou výškou stiahnutej žalúzie. Žalúzia je spúšťaná v sklopenej polohe a vyťahovaná v otvorenej (vodorovnej) polohe.