EXTERIÉROVÉ ŽALÚZIE

Exteriérové hliníkové žalúzie sú najobľúbenejším typom exteriérovej clony predovšetkým preto, že sa môžu naklápať, a tým regulovať slnečnú intenzitu v miestnosti. V letných mesiacoch, kedy je slnko najvyššie, môžu byť lamely úplne otvorené, a pritom zatienia priame slnečné lúče. Vonkajšie žalúzie je možné vyrobiť vo veľkých rozmeroch, a preto sú vhodné na zatienenie veľkých presklených plôch. Motorické ovládanie vonkajších žalúzií prináša nadštandardný komfort, obzvlášť s kombináciou s rôznymi typmi inteligentného riadenia, prostredníctvom drôtu alebo bezdrôtovo. Žalúzie môžu byť spájané do rôzných skupín, a ovládané napr. programovateľnými centrálnymi hodinami. Môžu sa pripojiť k centrálnemu ovládaniu budovy a zákazník môže ovládať žalúzie napr. pomocou tabletu.

Exteriérové žalúzie Z – 90

Žaluzie Z90 sú vyrábané v tvare písme Z. Sú vyrobené z hliníkového plechu hrúbky 0,42mm, v šírke 90mm. Upevnené sú k nosnému profilu a vedené bočnými vodiacimi koľajnicami. Podľa želania zákazníka je možné nosný profil prekryť krycím plechom, alebo verziou pre podomietkové prevedenie. V prípade vytiahnutia žalúzie nahor budu pod krycím plechom uchované aj lamely.

Tvar písme Z zabezpečuje úplné uzavretie lamiel na minimálny prienik svetla k čomu dopomáhajú aj tesnenia namontované na koncoch lamiel, čím je znižená aj ich hlučnosť hlavne pri silnom vetre. Sú najobľubenejším typom žalúzií pre administratívne budovy, výrobne haly a polyfunkčné domy.

V ponuke máte možnosť výberu ovládania manuálneho, motorom na vypínač alebo ďiaľkové ovládanie..

Exteriérové žalúzie C – 80

Žalúzie C80 sú najčastejším typom žalúzií vyrábaný pre náš trh. Lamely majú tvar písmena C a sú vyrábané z valcovaného hliníka s hrúbkou 0,42 mm a šírkou 80 mm. Upevnené sú k nosnému profilu a vedené bočnými vodiacimi koľajnicami. Podľa želania zákazníka je možné nosný profil prekryť krycím plechom alebo je možné vyrobiť typový variant pre podomietkové prevedenie. V prípade vytiahnutia žalúzií nahor budú pod krycím plechom uchované aj lamely.
V ponuke ovládacieho mechanizmu poskytujeme možnosť výberu z viacerých variantov: manuálne, motorové prostredníctvom vypínača alebo diaľkové ovládanie.