PREČO HLINÍK?

Svet sa mení, a vy - v istom zmysle - máte možnosť sa vrátiť do minulosti. Opäť môžete uvoľniť zmysly a zahrať sa na konštruktéra. Nielen pri výbere tvaru vášho domu či iných budov, ale aj pri výbere jeho okien a dverí z hliníka. ALU výrobky sa vďaka svojim vlastnostiam môžu montovať aj do nekonvenčných a vizionárskych stavieb.

PREČO PRÁVE HLINIKOVÉ OKNÁ?

Majú viacnásobne väčšiu životnosť oproti plastovým a dreveným oknám

Vyrovnajú sa tepelným vlastnostiam plastových okien (záleží od profilu)

Možnosť výberu imitácie dreva rovnako, ako pri UV fóliách na plastové okná

Vplyvom zmeny teplôt hliníkové okná menej menia svoju veľkosť oproti plastovým oknám

Hliníkové okná sú dostupné aj vo veľkých rozmeroch

Vkladané tesnenie, ktoré je možné po rokoch vymeniť,

Vplyvom veľkých teplôt nemenia svoj tvar

Moderný dizajn

Neviditeľný rohový spoj

Hliníkové okná sú v prípade požiaru odolnejšie, v porovnaní s drevom a plastom

Sú odolnejšie voči vypáčeniu a majú vyššiu úroveň bezpečnosti

Každý materiál na svete sa mení. Mení svoj tvar, svoju veľkosť a funkčnosť. Niektoré materiály zostar-nú skôr, iné zase majú oveľa dlhšiu životnosť.
Pravdov je, že drevené okná sú teplejšie ako plastové a plastové zase o niečo tepelne lepšie, ako hliníko-vé okná. Napriek tomu si myslíme, že všetky z týchto druhov okien majú výborné tepelno-izolačné vlastnosti, aj keď sú medzi nimi malé rozdiely. Samozrejme záleží aj na hrúbke každého profilu alebo typu profilu, koľko má komôr poprípade tesnení, rovnako aj od toho, či sú komory zateplené alebo nie. Z celkového hľadiska je však potrebné brať do úvahy skutočnosť, že sklo tvorí najväčšiu časť okien.

Veľkou výhodou PVC, resp. plastových okien je ich cena, na druhej strane ich nevýhodou je rozťaž-nosť a meniaci sa tvar, ako aj to, že sa nedokážu sa vyrobiť pri veľkých rozmeroch.
Hliníkové okná sú vyrobiteľné aj vo väčších rozmeroch a vyznačujú sa stálosťou a dlhou životnosťou, nevýhodou je však vyššia cena.

TRVALE RIEŠENIA,  NAJNÁROČNEJŠÍCH VYZIEV PRESKLENIA

Našou prioritou je, aby sme projektantom a investorom pomohli vyriešiť ich najnáročnejšie dizajnérske projekty, ktoré zahŕňajú hliníkové okná, dvere a okenné stenové systémy. Ale aj to, aby sme boli schopní vytvárať trvalé riešenia najzložitejších problémov s ohľadom na životné prostredie a výziev, ktoré nás posúvajú ďalej.
Naše skúsenosti a odborné znalosti od roku 2009 nám umožňujú vidieť vašu víziu. Výsledkom je, že sme schopní vyriešiť vaše najťažšie výzvy pomocou krásnych, funkčných, energeticky účinných okien, dverí a presklených fasád.

Pre viac informácií nás prosím neváhajte kontaktovať.

VIAC INFORMÁCIÍVIAC INFORMÁCIÍ

ČO MôŽEME PONÚKNUŤ K HLINÍKOVÝM OKNÁM

Spolupracujeme s viacerými výrobcami hliníkových okien, ktorí majú dlhoročné skúsenosti. Spolupracujeme s výrobcami profilov: PONZIO, ALUPROF, REYNAERS, ALIPLAST, YAWAL, SHÜCO

KOVANIA

Máte na výber viditeľní alebo neviditeľné pánty, prípadne mohutné. Spolupracujeme len z overenými výrobcami ako sú: ROTO, WINKHAUSE, MACO, KFV,.... Každé krídlo vieme vybaviť snímačom okien, ktorý si viete napojiť na rôznu inteligenciu. Ponúkame bezpečnostné kovania triedy RC2 alebo RC3, ale aj veľký výber kľučiek, a to v štandardných farieb, striekaných farieb alebo z nerezu. Posuvné dvere je možné vybaviť elektrickým pohonom.

FARBY

Asi najtrvácnejším farebným prevedením hliníkových okien je úprava surového hliníkového profilu eloxovaním. Tým vzniká na povrchu hliníkového okna tenká vrstva oxidu hliníka, ktorý je v prírode známy ako korund (druhý najtvrdší nerast po diamante). Tým sa zlepší odolnosť voči korózii, oteru vzdornosť a celková kvalita povrchu (tvrdosť , lesk). Eloxovane hliníkové okná majú aj menši nevýhody.(obmedzene farebne prevedenie, v prípade padnutia napríklad vápenno-cementovej omietky na povrch hliníkového profilu vznikne flek ktorý už nepôjde umyť)
Ďalšia možnosť povrchu hliníkových okien sú farbené prevedenia zo vzorkovníka RAL, poprípade z produktových vzorkovníkov štandardných farieb každého výrobcu, farieb s jemnou štruktúrou, alebo trblietavé farby ktoré sú nanášane na vyčistený profil práškovou farbou.
Drevodekory je možné mať na hliníkovom profile pomocou takzvaného DecoRAL čo je striekaná farba, ktorá vytvára štruktúra dreva. Alebo nalepené fólie ako pri PVC oknách.

TESNENIA
Hliníkové okná vďaka špeciálne vybratým profilom použitého materiálu zaisťujú vysokú pevnosť. Profil môžeme rozdeliť na tri časti:
- Hliníková komora z vnútornej strany (vykurovacej časti).
- Hliníková komora alebo časť z vonkajšej strany (vystavená poveternostným podmienkam).
- Predelený pás, ktorý pôsobí ako plastový, ale je zhotovený z pevného polyamidového pásika.

V stredovej komore je vhodné, aby bol profil zateplený, keďže hliník nie je izolačný materiál.
Preto odporúčame do strednej časti okna osadiť stredové tesnenie na krídlo, na rám a tepelnú izoláciu pri zasklievaní konštrukcií.

SKLO

Na hliníkové okná je najviac používane izolačné trojsklo. Každá z tabúľ skla je oddelená dištančným rámčekom, ktorý je umiestnený dookola celého izolačného skla. Po celom obvode je dištančný rámik otmelený so špeciálnym tmelom, aby z vnútorných komôr skla neunikol vzácny plyn argón, poprípade kryptón. Dištančné rámčeky sú dostupné vo viacerých druhoch a v rôznych farebných prevedeniach. V ponuke máme širokú paletu skiel:
- Ornamentné sklá, ako napríklad: kôra, činčila, ktoré sú vhodné všade tam, kde chcete mať súkromie ale chcete najmenej ubrať z prechodu svetla.
- Protislnečné sklá, ako napríklad: stopsol, pieskované, mliečne, farbené v hmote. Majú viac využití, ale najviac sa používajú pri vchodových dverách alebo na hliníkových presklených fasádnych stenách. Znižujú prehrievanie interiéru, uberajú zo svetla viac ako číre alebo ornamentné sklá.
- Protihlukové skla – ak bývate v blízkosti, kde je hluk spôsobený dopravou, železnicou alebo inými hlučnými firmami, sú tieto sklá dobrou voľbou. Vylepšiť zvukové vlastnosti skla je možne viacerými spôsobmi, ako zväčšením hrúbky skla, či použitím lepeného skla.
- Bezpečnostné sklá, ktoré môžeme rozdeliť na kalené a lepené. Kalené sú v princípe stvrdené sklá dosiahnuté zohriatím skla a schladením. Kalené sklo po rozbití sa roztriešti na maličké čističky, čím vám nespôsobí žiadna kryha skla úraz. Lepené sklá sa skladajú z dvoch tabúľ, ktoré sa zlepia spolu pomocou fólie. Po rozbití sklo drží pokope a pre zlodejov to spôsobuje ťažšie vniknutie do domu. Sklá sa môžu požiť aj v kombinácií dvoch kalených tabúľ skla, zlepené fóliou, ktoré sa používajú skôr na zábradlia.
- Mriežky medzi sklami, drôtosklo, vypieskovanie pruhov alebo ornamentov, fototlač na skle. Ak máte záujem o bližšie informácie kľudne nás kontaktujte.
- Inteligentné sklo, nazývané aj prepínateľné sklo.
- Fotovoltaické sklo, sklo ktoré vyrába elektrickú energiu podobne ako fotovoltaický panel